برو به ...

منشور اخلاقی و جنبه های حرفه ای کارکنان هتل آزادی تهران


1. معتقدم که دست آورد دنیوی و اخروی هر فرد از طریق کار و تلاش مسئولانه به دست می آید. بنابراین با انجام صحیح وظایف شغلی، کسب روزی حلال، رضایت خداوند کریم را از طریق خدمت به بندگانش، برای آخرت خود به ارمغان می آورم. 
2. بر این باورم فعالیت هتلداری، مجموعه ای خلاق و سرمایه ای ملی می باشد که با همت و تلاش من و همکارانم امکان بهره برداری مناسب از آن میسر میشود و در نتیجه آن، من هم به سهم خود در رشد و توسعه اقتصادی کشورم و تامین رفاه هم میهنانم سهیم میشوم.
3. بر اساس اعتقادات دینی و ملی، همواره تلاش می کنم وظیفه میزبانی را در بالا ترین سطح آن از طریق وفاداری به قوانین، رعایت استانداردهای هتلی و تامین انتظارات و نیازهای به حق میهمانان، به انجام برسانم. 
4.در انجام مسئولیت میزبانی صادقانه در تمام مراحل انجام وظیفه شغلی، خود را در جایگاه مهمان هتل قرار داده و سازگار با نظرات و انتظارات مهمانان، سطح کیفیت خدمات شغلی ام را مورد ارزیابی و در جهت رضایت هر چه بیشتر مهمانان، آن را بهبود میبخشم. 
5. به نتایج خدمت شغلی خود می اندیشم و با اصلاح و بازبینی فعالیت هایم سعی می کنم تعادل لازم را بین منافع خانواده و منافع هتل برقرار نمایم.
6. به فایده های دستوراتی که برای انجام هر چه بیشتر مسئولیت هایم، پیشنهاد و یا صادر میشود آگاهی دارم و تلاش می کنم تا ایده آل های نظری را با شرایط واقعی و مقتضیات کار هتلی تطبیق دهم و کیفیت و اثربخشی خدمات شغلی خود را ارتقا بخشم. 
7. تمام اطلاعات شرکت و اسرار مربوط به مهمان را که از طریق تماس های اجتناب ناپذیر حاصل میشوند، کاملا محرمانه تلقی می کنم و از بیان آنها حتی در خانواده خود اجتناب میکنم. 
8. هرگز به توانایی های فعلی حرفه ای و تخصصی خود قانع نیستم و همواره تلاش میکنم تا سطح دانش و آگاهی حرفه ایم را تا سر حد استعداد و قابلیت های فردی خود، بالا ببرم.
9. تلاش میکنم تا در انجام وظایف و ارزیابی اثربخشی شغلی خود، از بکارگیری یک راه حل و یا روش یکنواخت برای حل مسائل شغلی و زندگی پرهیز کنم و ضمن رعایت ارزش های اعتقادی از توافق های عامیانه دوری نمایم. 
10. همواره خود را در مقابل نتایج ناشی از خدمات و اقداماتم مسئول میدانم و دست به هیچ اقدامی نمی زنم، مگر آنکه اطمینان داشته باشم فواید ناشی از کارم بیش از هزینه های آن برای مجموعه و مهمانان هتل خواهد بود.
11. توانایی شغلی و دانش حرفه ای خود را بطور کامل در اختیار هتل قرار می دهم و از هرگونه رقابت مخرب دوری میکنم و در بسط و انتقال تجربیات خود به دیگر همکارانم و اخذ متقابل تجربیات آنها دریغ نمی کنم.
12. تلاش میکنم معلومات و مهارت های خود را با اشتیاق و اصرار و شکیبایی روزافزون به دیگران و بویژه همکارانم منتقل کنم.
13. به ارزش همه انسانها با ملیت، رنگ، نژاد و طبقه اجتماعی مختلف اعتقاد دارم و برای حفظ کرامت همه مهمانان هتل، در جریان انجام مسئولیت های شغلی خود، از هرگونه تبعیض دوری میکنم و بر رعایت عدالت اصرار می ورزم.
14. به فعالیت در هتل، به عنوان یک تلاش مفید گروهی ایمان دارم، از تکروی و تعصبات حرفه ای پرهیز می کنم و معتقدم روحیه مشارکت جویی و کار گروهی در بین همکارانم باعث افزایش دقت، صحت، کیفیت و سرعت خدمات رسانی به مهمانان هتل میشود. 
15. باور دارم نهایتا، پاداش تلاش صادقانه ام در هتل را دریافت میکنم. لذا اخلاق صبوری، متانت، گشاده رویی، نظم، آراستگی، رعایت بهداشت فردی و محیطی، ادب و احترام را در روابط خود بویژه با مهمانان هتل، مراعات می کنم.
16. به هنگام یافتن دلایل بروز مشکلات پیچیده، سعی می کنم از قضاوت عجولانه، برخوردهای سطحی و عامیانه و پیش داوری های تعصب آمیز اجتناب کنم و از قابلیت های ذهنی خود برای بررسی صحیح روابط علت و معلولی ، شناسایی علل واقعی بروز مسائل و مشکلات بهره ببرم و راه حل های مناسب برای برخورد با مشکلات را شناسایی کنم.
17. از برخوردها و رقابت های مخرب  با همکاران خود پرهیز میکنم و جنبه های عدل و انصاف، رفاقت، تعامل، همکاری و همیاری در گفتگوها، مراودات، رفتارها و کردارهای خود را با همکارانم، رعایت می کنم. 
18.آرامش در محیط کاری به دلیل عمل، کردار و رفتار شخصی من است. بنابراین برای آرامش بیشتر در محیط کار خود و شادابی و نشاط روحی و روانی ام از هیچ کوششی دریغ نمیکنم.
19. همواره تلاش می کنم تا همکارانم در رده های شغلی مدیریت هتل، بویژه مدیر مستقیم خودم به اهداف و برنامه های عالیه هتل دست یابند و موفقیت مدیران را موفقیت خود تلقی نمایم. 
20. رفتار و عملکرد حرفه ام، نماد برند هتل های پارسیان می باشد. بنابراین با اصلاح و بهبود مداوم رفتاری و عملکرد حرفه ام در بالا رفتن اعتبار برند هتل های پارسیان همواره مشارکت دارم.
21. بر گسترش فرهنگ و ارزش های اسلامی، تکریم مهمانان، پاسخگویی، امانت داری، تامین خواست و انتظارات بهداشتی مهمانان، اطلاع رسانی، انتقادپذیری، وقت شناسی، آراستگی ظاهر، گذشت، دوستی و مهربانی با مهمانان هتل اصرار می ورزم.
22. سعی میکنم از دامنه و میزان مسئولیت هایم اطلاع کامل داشته باشم و از اختیارات خود بدون اعمال هرگونه تبعیضی، در چارچوب ضوابط هتل به نحو مطلوب استفاده نمایم.
23. به شعار بهداشتی هتل که "پیشگیری از بروز احتمالی بیماری های ناشی از مشکلات بهداشتی" می باشد، اعتقاد دارم و می کوشم با رعایت توصیه های متصدی امور بهداشتی و پزشکی هتل و همکاری با ایشان، شرایط ارتقا سطح بهداشت موادغذایی، فردی و محیطی هتل را فراهم کنم و در نتیجه آن سلامت، امنیت، بهداشت، رفاه و آسایش را تقدیم مهمانان گرامی نمایم.
24. باور دارم بقا موقعیت شغلی ام، به بقا و سودآوری هتل بستگی دارد. بنابراین در جهت بالا رفتن منافع بحق سهامداران هتل تمام تلاش خود را بکار میگیرم و برای کاهش هزینه ها، صرفه جویی و جلوگیری از اسراف و تبذیر از هیچ کوششی دریغ نمیکنم.
25.من به این دلیل که یکی از کارکنان مجموعه هتل های پارسیان میباشم، افتخار میکنم و سرافرازی و پیشرفت های آن را سربلندی خود تلقی میکنم.